Yükleniyor

Voith Otomatik Şanzıman Tamiri

SERVİS 

Servis ve bakım hizmetinin profesyoneliği, otomatik şanzımanın ömrü açısından hayati bir öneme sahiptir. Otomatik şanzımanız ile ilgili tüm servis ve bakım işlemleri konusunda uzman, Voith ’nun teknik eğitim programlarını başarıyla tamamlamış uzman kişiler tarafından, orjinal yedek parça kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yetkili servisimizde yapılan bakım ve onarımlar sırasında, şanzımanlarınız en ince ayrıntısına kadar kontrol edildiği için güvenilir ve sorunsuz bir hizmet aldığınızdan emin olursunuz.

Türkiye geneline mobil ekipleri ile hizmet sunan Servisimiz, aracınızın hizmet dışı kalma süresini minumuma indirebilmek için şanzıman arızalarına süratli bir şekilde müdahale etmekte, böylece otobüs işletmecileri açısından önemli bir maliyet kaynağı olan “hizmet devamlılığına” önemli bir katkı sunmaktadır.

Sistemli Destek

• Servisimiz, müşterilerinin otomatik şanzımanlarına bütün kullanım ömürleri boyunca; Voith’in uzman teknik altyapısı, orjinal yedek parça desteği, müşteri destek programları ve eğitimleri ile eşlik eder. Verilerin analizi, diyagnos yazılım programları sayesinde bakım ve servis masrafları azalır, aracınızın servis dışı kalma süresi kısalacağı için maliyetleriniz düşer.

• DIWA şanzımanın kumanda belleğine kaydedilmiş işletme verilerinin analiziyle, özellikle araç sayısı fazla olan filo sahibi işletmeler için araç kullanımın ve trafik durumunun analizi mümkündür. Şehir trafiğindeki duraklamalar, ortalama hız, çalışma süreleri, rolantide çalışma v.s gibi etkenler değerledirilerek gizli tasarruf potansiyelleri ortaya çıkarılabilir.

• Yol ve yük koşullarına gözeten müşteriye özgü vites değişim programları ile bir yandan aracınız performansı yükseltilirken diğer yandan bakım ve servis maliyetleri azalır, yakıt tüketimi miktarı düşer.

Voith, bu sayede kendini ispat etmiş olan DIWA Şanzımanlarını sürekli geliştirmeye devam etmektedir. Geride yenilenmeden kalan tek şey ise DIWA şanzımanlarının benzersiz temel prensibidir, Diferenzialwandler yani mekanik ve hidrodinamik güç aktarımı
DIWA Şanzımanları özellikle şehiriçi kullanım için geliştirilmiştir ve bu alanda eşsiz imkanlar sunmaktadır:

  • Akıllı, ivmelenmeye bağlı vites programı ile aracın hızı ve yol koşulları değerlendirilmesi ve bu sayede yakıt tüketimi azaltılmaktadır.
  • Kullanım koşullarına en iyi şekilde uyum sağlayabilmek için 4 farklı seri vites programını seçebilme olanağı
  • Bütün kullanım koşulları altında aynı kalitede kalabilen vites değişim konforu
  • Patentli yazılım ile şanzımanın sürekli gözlenmesi, bu sayede önleyici şanzıman bakımının mümkün kılınması
  • Üstün Soğutma konzepti, soğutma suyu sıcaklığı yüksek olan EURO 4/5 ve EEV – Motorlarda dahi
  • 180 000 km’ye kadar çıkabilen yağ değişim aralığı

DİĞER MODELLER

Voith Diwa otomatik şanzımanın tüm modelleri geniş yedek parça kapasitesiyle birlikte müşteri ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Otomatik şanzıman ile ilgili sorun mu yaşıyorusun ?

ANKA OTOMATİK SERVİSTEN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN

İletişime Geç !